Вітальня - це, по суті, «обличчя» вашого будинку. Адже саме тут проходять прийоми гостей, дружні зустрічі. Саме тому дуже важливо, щоб інтер'єр вашої вітальні був елегантним та презентабельним. Адже по ньому гості будуть судити про ваш смак. До того ж обстановка в кімнаті повинна розташовувати до відпочинку і спілкуванню.

Оформляти вітальню досить складно, адже треба врахувати безліч деталей. Так, одним з важливих елементів інтер'єру є штори. За допомогою цих конструкцій ви можете надати приміщенню тепла, затишку і обжитості. Головне - правильно підібрати варіанти. На що саме потрібно орієнтуватися, купуючи штори для вітальні?

Визначаємо основні критерії

Треба сказати, що при виборі штор треба врахувати безліч моментів.На початку зверніть увагу на тип вікна. Воно може бути прямокутне, квадратне, фігурне або балконного типу. Для кожного варіанту потрібні спеціальні штори. Ось сторінка, де ви швидко знайдете потрібні варіанті.

Матеріал полотна теж має значення. Штори можуть бути виконані з натуральних волокон, синтетики. Є й змішані типи тканин. У кожного варіанту свої особливості і вимоги по догляду.

Крім цього, треба врахувати довжину штор, їх фактуру та колір, вид візерунків та багато інших нюансів. Всі ці критерії мають велике значення.

Однак найбільше господарів орієнтуються на дизайн вітальні. І треба сказати, це правильний підхід. Адже штори повинні бути частиною інтер'єру, підкреслити дизайнерську задумку.

Сучасні стилі: чи потрібні штори?

Зрозуміло, що ні одні жалюзі не замінять класичних стильних штор. Ці легкі та розкішні тканини здатні зробити «холодні» кімнати більш презентабельними, «пом'якшити» загальний дизайн.

Головне – правильно підберіть варіанти. Так, у вітальні «модерн», «мінімалізм» або «техно» доречно виглядатимуть прості полотна пастельних відтінків. Якщо ви не знаєте, де знайти вишукані та  водночас консервативні шторі, то подивитеся варіанті тут.

За допомогою таких виробів ви зможете зробити кімнату просторішою і світлішою. Не потрібно підбирати штори з нестандартною фактурою або візерунками. Вони тільки зіпсують загальну задумку.

Ар-деко і прованс: на що орієнтуватися

Ар-деко – незвичайний стиль. Він тяжіє до розкоші, шику і деякої епатажності. Тому штори повинні виглядати помітно і яскраво. Ви можете підібрати червоні, сині або зелені тканини насичених відтінків. Головне, щоб вони були з натуральних дорогих матеріалів. Це - одна з головних вимог дизайну. На цьому сайті ви знайдете цікаві варіанти для такої вітальні.

А ось прованс, навпаки, передбачає полотна пастельних відтінків. Намагайтеся підібрати варіанти салатових, молочних, рожевих квітів. Такі штори додадуть легкості інтер'єру. Полотна також можуть бути прикрашені дрібним малюнком.