Пошкодження робочого колеса компресора твердими предметами

Тверді предмети, які потрапляють у канал подачі повітря та далі в компресор, можуть завдати йому непоправної шкоди. Це може бути шайба, гайка або якась пластмасова деталь, яка потрапила в канал в результаті недбалого ремонту. Пошкоджена крильчатка компресора втрачає балансування, після чого турбокомпресор повністю виходить з ладу протягом невеликого періоду часу. В гіршому випадку може бути потрібен ремонт турбін ціна, коли відбудеться обрив валу ротора, або обрив робочого колеса компресора.

Пошкодження робочого колеса компресора м'якими предметами

Незважаючи на те, що деякі предмети, що потрапляють в компресор, є м'якими, наслідки від цього не менш плачевні. В компресор може потрапити сухе листя, шматок ганчір'я, паперу або картону, та будь-який з цих предметів завдає робочому колесу серйозної шкоди, після чого виходить з ладу весь агрегат та буде необхідним продаж турбін. Причина полягає у порушенні балансування ротора, що призводить до швидкого руйнування дистанційних втулок та підшипників. В гіршому випадку може статися злам вала ротора. М'які предмети стають причиною деформації лопаток колеса компресора, а в деяких випадках відбувається втомне руйнування лопаток.

Абразивні пошкодження лопаток робочого колеса компресора

У повітряну магістраль турбокомпресора можуть потрапляти абразивні частинки (пил, пісок), які поступово зношують робоче колесо. Змінюється форма лопаток, вони згладжуються та стоншуються. І хоча дисбаланс при цьому не спостерігається, поверхні стираються рівномірно, але відбувається зменшення робочої поверхні колеса, що призводить до падіння продуктивності агрегату та необхідності зробити ремонт турбін київ. Найбільш ймовірні причини попадання в повітряний канал абразивних частинок, це проблеми з повітряним фільтром. Зокрема, він може бути деформований таким чином, що частина повітря не піддається фільтрації.