Коагулянти є набором лабораторних досліджень, які оцінюють порушення згортання крові, тобто її здатність зупиняти кровотечі. Дозволяє також діагностувати ці процеси. Крім цілей, діагностичних, має велике значення в моніторингу дії деяких лікарських засобів і в оцінці ризику оперативного лікування. Тут для вас представлені гемостатики, що направлені на покращення згортання крові, зупинки кровотечі капілярної та збільшення безпеки під час процедур та операцій у стоматології.   

Природною реакцією організму на ушкодження кровоносної судини є запуск процесу згортання крові. Він веде до закриття пошкоджень і зупинки відтоку крові. З цією метою запускається так звана система згортання крові – складаються на неї так звані фактори згортання крові, які на шляху складних взаємодій призводять до створення фібрину, що діє як "клей", щоб зупинити кровотечі.

В цьому процесі бере участь багато білків, що виробляються печінкою, присутні у плазмі крові є згадані фактори згортання та тромбоцити. Для цієї системи також належать фактори, що стримують процес – завдяки їм можна обмежити її до місця пошкодження без ризику утворення згустків в інших місцях.

При деяких захворюваннях, таких як гемофілія, система згортання крові може працювати погано. Ми тоді маємо справу з надмірною, довго триваючою кровотечею. В інших випадках система згортання активується в невідповідних місцях або там де недостатньо її гальмування. Така ситуація створює ризик формування тромбів, які можуть призвести до серйозних наслідків, як інфаркт або інсульт. Біохімічні тести, до складу яких входять коагулянти дозволяють оцінити роботу системи згортання крові і виявлення зазначених порушень. Виконання їх бажано у всіх випадках, в яких підозрюють, що є порушення згортання крові. Якщо під час відвідування лікаря у пацієнта почалась кровотеча, в такому разі ось сторінка, на якій представлено ряд препаратів для зупинки кровотечі.

Признаки поганого згортання – це надмірні, тривалі або спонтанна кровотеча (наприклад, часті кровотечі з носа, ясен, шлунково-кишкового тракту, під час менструації, або після порізів), легке утворення синців, петехії на слизових оболонках і шкірі.

Підозра придбаного стану, що веде до ослаблення активності згортальної системи, наприклад, захворювання печінки або дефіцит вітаміну К. Печінка є органом, відповідальним за вироблення факторів згортання крові. Для отримання деяких з них вимагається вітамін K.