• Головна
  • Хто із працівників Луцької міськради "на халяву" отримав житло і хто стоїть на черзі
10:38, 15 лютого 2018 р.

Хто із працівників Луцької міськради "на халяву" отримав житло і хто стоїть на черзі

За останні десять років семеро працівників Луцької міськради отримали «халявне» житло. І серед них – не рядові працівники, які отримують найнижчу зарплату і найбільше потребують допомоги, а навпаки – начальники відділів, головні особи луцької комуналки і навіть колишній заммера.

Про тих, хто отримав безкоштовні квадрати і хто претендує на такий подарунок – у матеріалі «Волинь24».

СІМКА «ЩАСЛИВЧИКІВ»

Як пояснили у відділі реєстру житлового фонду, «своїм» виділяли не елітні квадрати в новобудовах, а навпаки – списане житло.

«Ветхим будинкам, в яких ніхто не живе, ми надаємо статус гуртожитку виконкому міськради і виділяємо, хто погоджується на такі умови. Кільком працівникам міськради випали саме такі. Переважно це будинки в старому місті. Ми ж не можемо житло з голими стінами, де прогнило перекриття, виділити соціально незахищеним, вони не будуть мати, за що навести порядок», – пояснив головний спеціаліст відділу Володимир Пунтус.

При цьому ні працівники відділу житлового фонду, ні самі «щасливчики», які отримали квартири, не змогли пояснити, за якою процедурою визначають тих, кому пропонують це «ветхе» житло і чому серед них – посадовці міськради.

Як повідомила Луцька міськрада у відповідь на запит публічної інформації, у період з 2007 року такі «занедбані» квадратні метри отримали наступні працівники:

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

1. Фіщук Віктор Миколайович – начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду. Фактично – якраз керівник структурного підрозділу міськради, який опікується квартирним обліком та виділенням житла.

У декларації посадовця не вказано жодного рухомого і нерухомого майна, у тому числі – немає згадки про наданий гуртожиток виконкому. Єдиний запис у фінансовому звіті Фіщука – 70,9 тис. грн зарплати за рік (5,9 тис. грн в місяць).

Як розповів посадовець, житло від виконкому отримав наприкінці 2015 року. «Це квартира в старому місті. Зараз там проводимо ремонт власними силами», – зазначив Віктор Фіщук.

Чиновник пояснив, що не вносив помешкання в декларацію, бо воно не належить йому. «Наскільки я знаю, в декларацію записують тільки майно, на яке є право власності», – зауважив він.

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

2. Іванюк Микола Ігорович – наразі працює інженером з інвестування у комунальному підприємстві «Луцькспецкомунтранс». У 2008-2010 роках був заступником Луцького міського голови, керуючим справами виконкому. Пізніше – начальником управління міжнародного співробітництва та туризму, а також – радником міського голови.

У декларації Іванюка – квартира площею 42,5 квадрати, яка є його власністю з лютого 2016 року. Про наданий у користування гуртожиток – згадки немає. Заробіток – 52 тис. грн за рік (близько 4,3 тис. грн в місяць).

«Мені надали квартиру як інвалідові ІІ групи. У той час в мене були складні сімейні обставини, щойно пережив операцію, шлюб розпався, а до цього я жив разом із батьками дружини. Тож питання про місце проживання постало критично. Покійний міський голова Микола Романюк пішов мені назустріч, і міськрада виділила малосімейку без балкона в будинку на вулиці Рівненській», – пояснив екс-посадовець.

До слова, мова йде про п'ятиповерховий будинок, частина якого обвалилася у 2012 році. Попри те, що будинок відбудували й укріпили, частину мешканців відселили в інші квартири, а старі - передали на баланс міськради.

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

3. Книш Тетяна Володимирівна – працювала начальником Департаменту соціального захисту. У червні 2016 року її перевели на посаду першого заступника луцького ЦНАПу.

У декларації жінки є згадка про отриманий гуртожиток виконкому у 2014 році, площею 47,2 квадрати. Крім того, у власності Тетяни Книш із 2007 року – інший гуртожиток, площею 25,5 квадратів. Також із 2001 року вона є співвласницею квартири 36 квадратів.

У родини чиновниці є автомобіль CITROEN BERLINGO 2006 р.в., який придбали у 2013 році.

У 2016 році Тетяна Книш заробила 39,7 тис грн на посаді керівника Департаменту соціальної політики та 54,7 тис грн – у ЦНАПі (в середньому – 7,9 тис грн на місяць). Заробіток чоловіка за рік – 217 тис грн. Родина має 5 тис. доларів готівкових заощаджень.

Як пояснила Тетяна Книш, житло від міськради отримали в жахливому стані, на підтвердження навіть надала світлини.

Квартиру Тетяна Книш отримала в поганому стані

Квартиру Тетяна Книш отримала в поганому стані

«Жінка, яка жила тут перед нами, продовбала дірку в підлозі і справляла нужду просто в підвал… Це щоб ви розуміли, в якому стані все було. Це помешкання навіть важко назвати квартирою… Ми все робили «з нуля», проводили газ, світло, воду», – розповіла Тетяна Книш про квартиру, яку отримала в двоповерховому будинку на вул. Глушець.

На запитання про те, хто запропонував їй отримати це житло, Тетяна Книш не відповіла: каже, що не пригадує.

«Цю квартиру ми не могли б нікому виділити… вона не відповідала жодним санітарним умовам. На виконком би просто подали до суду», – пояснює чиновниця.

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

4. Кубіцький Іван Євгенович – багаторічний керівник Департаменту ЖКГ Луцької міськради. Також працював на інших посадах комунальної сфери міста – очолював КП «Луцькспецкомунтранс», «Луцьке підприємство електротранспорту», «Луцьксвітло».

Згадок про взятий в користування гуртожиток в декларації Кубіцького немає. Гуртожиток, а точніше – двокімнатну квартиру з житловою площею 24,5 квадратів, Іван Кубіцький від міськради отримав у 2010 році (рішення виконкому №716-1 від 28.10.2010 р.).

Натомість у декларації зазначена квартира загальною площею 43,3 квадрати, право власності на яку оформлене 4 листопада 2010 року. Іван Кубіцький не заперечив, що приватизував виділений гуртожиток. Тож, виходить, що вже через тиждень після того, як виконком надав Кубіцькому у користування двокімнатну квартиру, він оформив право власності.

Іван Кубіцький розповів, що житло розташоване на вул. Бринського і саме там він наразі проживає.

«Рішення приймали, потім відміняли, потім знову приймали. Але коли квартиру вивели із гуртожитка, я відразу приватизував. Тільки нещодавно закінчили ремонт», – зауважив екс-посадовець.

Також у екс-чиновника є 25% ще однієї квартири, площею 35,5 квадратів (із 2014 року).

В дружини Кубіцького є автомобіль Hyunday Sonata 2004 р.в., який купили наприкінці 2016 року.

На посаді керівника КП «Луцьксвітло» Іван Кубіцький у 2016 році заробив 111,2 тис. грн (9,25 тис. грн на місяць). Дружина, працюючи в КП «Луцькспецкомунтранс», отримала 53,4 тис. грн за рік.

Також Іван Кубіцький задекларував 25 тис. грн готівки.

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?

5. Гармай Інна Тарасівна працювала в юридичному відділі Луцької міськради. Наразі працює помічницею судді в Апеляційному суді Волинської області.

На сайті Луцької міської ради міститься розпорядження виконкому (від 06.09.2017 №513-1) про «виведення зі складу гуртожитку двокімнатної квартири площею 26,8 кв.м, в якій з 2011 року проживає Гармай Інна Тарасівна з сім’єю». Йдеться про гуртожиток, наданий жінці свого часу як працівниці міськради, і який після прийняття розпорядження можна буде приватизувати.

У декларації чиновниці іншого нерухомого чи рухомого майна, окрім цієї квартири, немає. Заробіток у суді – 111,6 тис. грн за рік (9,3 тис. грн на місяць). Чоловік заробив за рік 90 тис. грн.

Родина задекларувала 144 тис. грн готівки.

6. Калуш Сергій Миколайович – багаторічний керівник управління освіти Луцької міськради.

У 2009 році посадовцю надали в користування двокімнатну квартиру житловою площею 36,2 квадрати (рішення виконкому №714-1 від 8.10.2009 р.).

Наразі Сергій Калуш не займає жодної посади в органах місцевого самоврядування, відтак, не заповнював декларацію. Тому простежити за долею наданого йому гуртожитку не вдалося.

7. Гачкевич Ірина Володимирівна – єдина працівниця Луцької міськради, яка отримала гуртожиток торік. Цікаво, що чиновниця працює інженером відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду, тобто – у структурному підрозділі Департаменту ЖКГ, який опікується питанням обліку та виділення житла.

У декларації Ірини Гачкевич – право власності на частину квартири у Луцьку, площею 36,5 квадратів. Це житло жінка ділить разом із матір’ю та сестрою. Також мати чиновниці є співвласницею частини приватного будинку площею 118,8 квадратів. До слова, мама працює завскладом у луцькому «жеку» №3, де у 2016 році працювала і сама Ірина. За рік вона отримала 47 тис. грн зарплати.

ХТО В ЧЕРЗІ?

Наразі на квартирній черзі перебуває 17 працівників Луцької міськради. Четверо з них працюють у Департаменті житлово-комунальних послуг, по двоє «безквартирних» працівників – у Департаменті соціальної політики та в господарсько-технічному відділі. Решта бажаючих отримати житло працюють в різних структурних підрозділах.

Цікаво, що не знялася з квартирної черги Тетяна Книш, яка отримала гуртожиток у 2014 році.

Переглянувши декларації чиновників, які просять у міста квартиру, ми з’ясували, що далеко не всі – досі без власного житла. Серед них, наприклад:

Левицька Марія Яківна – працівниця, яка найдовше чекає на житло. На квартирному обліку жінка перебуває із 1985 року. Працює головним спеціалістом, інженером відділу благоустрою міста Департаменту ЖКГ.

Чиновниця задекларувала дві земельні ділянки (18 та 23 сотки) і будинок площею 88,7 квадратів у селі Острожець Млинівського району Рівненської області. Також – право власності на 25% невеличкої квартири у Луцьку, площею 33,1 квадрат.

Заробіток Марії Левицької у 2016 році становив 59 тис. грн. Іще півтори тисячі жінка отримала від надання майна в оренду.

Соломко Юлія Іванівна, начальниця відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, перебуває на квартирному обліку із 2005 року.

Посадовиця вказала у декларації, що має 9 соток у Луцьку, які придбала у 2014 році за 89,5 тис. грн. Її чоловік Віктор Гуменюк є співвласником іще 10 соток у Луцьку (50%).

Також у чоловіка чиновниці – квартира у Луцьку, площа якої – 45,4 квадрати. Право власності зареєстроване у 2013 році. Сама Юлія Соломко разом із батьками і братом є власниками ще однієї луцької квартири, площею 66,8 квадратів (25%).

Крім того, у чиновниці є недобудований будинок у Луцьку, площа якого – 273,9 квадратів.

Юлія Соломко задекларувала 89 тис. грн заробленого у 2016 році. Чоловік на посаді в ПАТ «Волиньобленерго» отримав 137 тис. грн доходів і ще 882,5 тис. грн – від підприємницької діяльності.

Тарасюк Тарас Петрович, заступник начальника управління майном комунальної власності Департаменту ЖКГ, на квартирному обліку – із 2010 року.

Із 2015 року разом із дружиною є власниками квартири у селі Липини площею 45,7 квадратів, яку купили за 400 тис. грн. Також посадовець є співвласником (25%) квартири у Луцьку, площею 74,4 квадрати.

У 2016 році Тарас Тарасюк заробив 83 тис. грн у міськраді, а також отримав 379 грн гонорару у Коледжі технологій, бізнесу та права СНУ. Дружина отримала 10 тис. грн допомоги при народженні першої дитини.

Барська Олена Володимирівна, начальниця організаційного відділу, перебуває на квартирному обліку із 2011 року. В її декларації із нерухомого майна – недобудований будинок у селі Липини, площею 126,5 квадратів. Половина будинку належить чоловікові чиновниці Юрію Барському, інша половина – Барській Тетяні Валеріївні.

У 2016 році чиновниця заробила 93 тис. грн, а її чоловік – 168 тис. грн. Родина задекларувала 76 тис. грн заощадженої готівки.

Козак Іван Веніамінович, головний спеціаліст, інженер відділу благоустрою міста Департаменту ЖКГ, зареєструвався на квартирний облік у 2014 році.

Згідно із декларацією, разом із синами із 2009 року є власниками квартири у Луцьку, площею 31 квадрат. Тобто, на квартирну чергу чиновник став, уже маючи житло.

Річний заробіток посадовця – 75 тис. грн.

Шельпак Людмила Володимирівна, заступниця начальника відділу прийому громадян Департаменту соціальної політики, в квартирній черзі – із 2015 року.

Чиновниця із 2003 року є співвласницею квартири у Луцьку, площею 66,2 квадрати, а її чоловік – співвласником квартири, площею 52 квадрати.

У 2016 році чиновниця отримала 19 тис. грн зарплати, 33 тис. грн допомоги при народженні дітей та 18,6 тис. грн соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Також, чоловік отримав 18 тис. грн заробітку.

Яворський Віктор Євгенович, головний спеціаліст відділу інженерно-транспортної інфраструктури, інженер Департаменту ЖКГ, став на квартирний облік в грудні минулого року.

У декларації чиновник зазначив, що його дружина Надія Яворська є власницею 12 соток у селі Боратин, невеличкої ділянки (229 квадратів) та житлового будинку площею 39,9 квадратів у Луцьку.

Віктор Яворський задекларував 70 тис. грн заробітку за рік, а його дружина – 22 тис. грн зарплати та 13 тис. грн допомоги при народженні дитини. Попри досить скромні заробітки, родина вказала в декларації 23 тис. доларів заощадженої готівки.

Вивчаючи списки працівників виконавчих органів Луцької міськради, які за останні роки безкоштовно отримали житло або претендують на нові квадрати, стає очевидним: приказка про «чоботаря без чобіт» – не про луцьких чиновників. Адже найбільш спритними у «квартирній гонитві» уже виявилися якраз ті, хто за своїми посадовими обов’язками є найближчим до комунального майна і обліку житла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житло #гуртожиток #квадратні #метри #декларація #працівники #Луцька #міська #рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...