Більшість людей погоджується, що камін в сучасних будинках являється не тільки джерелом тепла в сирі осінні дні та морозні зимові вечори, а й символом затишку, комфорту та достатку. Незважаючи на тотальну урбанізацію, іноді виникає бажання влаштуватися в м'якому кріслі, розслабившись за читанням книги, закутатися в покривало і відпочити, прислухаючись до потріскування вогню.

Раніше про камін у вітальні могли мріяти тільки власники приватних або заміських будинків, сьогодні ж його можна встановити навіть у звичайній квартирі. Зрозуміло, що для цього доведеться дотримати кілька умов і формальностей. При наявності великого бажання і фінансових можливостей, установка каміна перетворюється з мрії на реальність.

Сьогодні кутові каміни встановлюють не для того щоб в холоднечу зберегти тепло в будинку, а для підтримки теплої атмосфери, для створення затишку і комфорту. Яким би активним і насиченим не було міське життя, відпочинок і сімейний спокій залишаються на першому місці.

Дров'яний камін

Якщо у вас в планах установка класичного каміна на дровах, то краще звернутися до майстрів, які знаються на цій справі. Зазвичай, такі каміни нескладно установити в приватному будинку: досить відшукати старий димохід (якщо він був), вентиляційні канали та підготувати їх під «нове життя».

Варто подумати про те, яким чином в приміщення буде підводитися кисень, адже як відомо, саме він підтримує процес горіння. Також задумайтесь про те, де буде розміщуватись ваш пристрій: підлога повинна витримати навантаження. Вага класичного каміна може досягати тонни! Мешканці квартир частіше обирають електрокаміни, а не масивні дров'яні моделі.

Коли з димоходом, вентиляцією та перекриттями все буде в порядку, пора йти оббивати пороги відповідних інстанцій для отримання офіційного дозволу на установку каміна. Якщо дозволу на установку дров'яного каміна вам отримати не вдалося, не поспішайте засмучуватися. Є альтернативи. У нашому то 21 столітті це питання вирішити досить просто. У будь-якому салоні міста Луцьк каміни представлені в широкому асортименті: на сьогоднішній день ринок пропонує електричні та газові моделі під будь-який стиль і інтер'єр.

Газові каміни

У таких камінах вибудувана справжня, майже реалістична композиція дров'яної топки. З кераміки зроблені вогнетривкі дрова, які при дії газового пальника стають дуже схожими на реальні поліна в топці. Такий камін набагато легше класичного по вазі і установці. Вам тільки потрібно встановити трубу для відводу продуктів горіння газу і підвести його до каміна. Дозвіл у газовій служби доведеться все-таки взяти.

Електричні каміни

З електрокаміном - ще простіше. Забудьте про оформлення дозволів і відразу беріться за справу.