Щоб купити житло в Україні потрібно заробляти чимало, адже нерухомість сьогодні коштує непомірно багато, особливо, якщо порівнювати із середньою заробітною платою. Звичайно, остаточна ціна квартири цілком залежить від її метражу, стану та розташування. Так, перейшовши за посиланням  www.lun.ua/недвижимость-черкассы, можна побачити, за яку суму продають житло в Черкасах. Також на порталі ЛУН.ua є можливість проаналізувати вартість квартир у найкрупніших містах країни. Слід відмітити, що незважаючи на високі ціни, квартири українці купують постійно і ринок нерухомості потрохи розвивається, переживаючи злети та падіння.

Скільки треба заробляти на квартиру?

Найдорожче квартири коштують в столиці нашої держави. Основні покупці київської нерухомості – молоді сім'ї, які обирають однокімнатні або двокімнатні квартири економ-класу у спальному районі. Якщо врахувати, що середня зарплатня мешканця мегаполісу становить 5400 грн, то знадобиться приблизно 180 таких окладів на придбання однокімнатного житла, яке коштує 940-970 тис. грн.

В цей же час у Луцьку на житло з однією кімнатою знадобиться 128 середніх зарплат при умові, що нерухомість коштує біля 500 тис. грн. У Черкасах однокімнатна нерухомість оцінюється у 470 тис. грн. Найдешевше житло можна знайти у Запоріжжі та Чернігові (395 тис.грн.), Кіровограді та Сумах (365 тис.грн.). Треба враховувати, щоб купити квартиру, українцю доведеться віддавати всю свою зарплатню. Найскладніше назбирати гроші тим, хто вимушений орендувати житло, щомісяця віддаючи за нього частину доходу. В ідеалі, потрібно щомісяця відкладати 0,72% від загальної вартості омріяної квартири, інакше доведеться збирати гроші не одне десятиріччя. Крім того, треба враховувати можливий ріст цін, адже за останні 10 років житлова нерухомість стала дорожче в 3,5 рази.

Звичайно, є деякі методи, які зможуть пришвидшити купівлю квартири. Легше зібрати необхідну суму буде людям, які не змушені орендувати житло, або сімейним парам, при умові, що й чоловік, й жінка – працюють та отримують середню зарплатню. Як варіант, можна примножити свої гроші, поклавши на депозит. Але якщо кортить якомога скоріше придбати нерухомість, тоді можна звернутись до банку та оформити іпотечний кредит. Щоправда, отримати його нелегко, та й переплата буде суттєвою.

Отже можна зробити висновок, що житло так й залишається недоступним для простих громадян. Для того, щоб накопичити необхідну суму доведеться відкладати більшу частину зарплатні не менше 12-15 років.