Сьогодні співпраця з компаніями, які пропонують бухгалтерські послуги на аутсорсингу – не рідкість. Проте, багато власників бізнесу не наважуються на такі партнерські стосунки, адже вважають, що є ризик недобросовісного виконання обов’язків або ж порозумітися з бухгалтером на відстані буде складно. Тож, розвінчуємо міфи і даємо поради, як створити ефективну співпрацю з бухгалтером на аутсорсингу.

Коли варто шукати позаштатного бухгалтера?

Позаштатний бухгалтер – це ідеальне рішення для тих, хто будує свій бізнес без конкретної локації для роботи або не планує наймати штатних працівників. Наприклад, ТОВ – товариства з обмеженою відповідальністю. Часто саме вони вдаються до подібної співпраці. Спеціальні компанії пропонують послуги фахівців, які займатимуться веденням бухгалтерського обліку, представлятимуть інтереси у відділах Фіскальної служби, вчасно забезпечуватимуть подачу фінансової звітності та сплачуватимуть податки.

Для цього потрібно знайти «свого» фахівця, який добре розумітиме специфіку Вашої роботи, напрямок бізнесу та цілі, які ставить перед собою фірма. Зазвичай, при виборі варто провести кілька особистих співбесід, аби зрозуміти з ким комфортно працювати у майбутньому.

Потрібно зауважити, що робота позаштатного бухгалтера не є дешевою, але часто вона є більш вигідною, аніж прийняття на роботу штатного працівника.

Потрібні послуги бухгалтера? Звертайтесь -  «Менеджмент Консалтинг Груп».

Поради для співпраці на аутсорсингу

Від взаєморозуміння між керівництвом фірми та бухгалтером – аутсорсером залежить якість співпраці. Всі розуміють, що у випадку помилки бухгалтера, компанія змушена буде сплачувати штраф, а це негативно вплине на фінансове становище. Тому:

  • Не дратуйтеся, коли на початковому етапі роботи, бухгалтер ставитиме надто багато запитань, які стосуються бізнесу, доходів і тому подібного. Потрібно довіряти цій людині і не приховувати від неї прибутку, витрат і всіх інших аспектів. Бухгалтер – це представник ваших інтересів, який не має наміру підставити вас або завдати кривди вашій фірмі. Якщо Ви особисто не маєте часу відповідати на всі запитання – призначте відповідальну особу, яка виконуватиме цю роботу.

  • Найважливіше – це вчасне надання всієї документації для обробки.

  • Перевіряйте надіслані документи для обробки. Якщо якийсь документ не буде взятий до уваги, то результат роботи бухгалтера буде негативним через вашу неуважність. Наприклад, надто висока сума податку і низький прибуток або ж навпаки.

  • Не підписуйте жодних договорів без попередньої консультації з бухгалтером. Адже він може проаналізувати їх і оцінити всі можливі податкові та фінансові ризики вашої компанії.

Якщо Ви дотримуватиметесь вищеперерахованих правил, то співпраця з бухгалтером на аутсорсингу буде ефективною, приємною та результативною.