Весна — традиційний час початку робіт на заміській ділянці. Потрібно зробити сотні справ: підготувати землю під посадку рослин, прополоти бур'яни, скосити траву і т. д. Щоб заощадити сили і час, власники заміських ділянок використовують залізних помічників — моторизовані механізми, які значно полегшують роботу в саду і городі.

Сучасний ринок садової техніки тут на Husqvarna-Ukraine.com  пропонує велику кількість різноманітного обладнання для догляду за газоном. Часто із-за безлічі найменувань, різних функції, відмінностей в конструктиві, починаючий користувач не може визначитися з потрібною моделлю газонокосарки.

Газонокосарка, на відміну від переносного тримера (мотокоси), пересувається по ділянці на колесах. Тому перед покупкою газонокосарки вивчаємо рельєф вашої ділянки і визначаємо завдання, які належить вирішувати. Наприклад, доглядати за газоном, укритим м'якою травою на рівній поверхні — це одна задача, але зовсім інша справа — якщо треба зрізати стару суху поросль на нерівному горбистому ділянці.

Газонокосарка – це механізм, призначений, як правило, для скошування трави на рівній доглянутої території.

Другим важливим фактором, що впливає на вибір типу газонокосарки, її потужності, виду приводу – електричний або бензиновий, є площа оброблюваної ділянки.

Щоб зробити усвідомлений вибір газонокосарки, треба, в першу чергу, керуватися характеристиками газону, його площею, рельєфом, видом трави, щільністю забудови та зонування території. Крім цього, газонокосарки володіють певним набором властивостей і функцій, з якими треба визначитися ще до покупки.

Для спрощення вибору все газонокосарки можна умовно розділити на два типи — електричні і бензинові. Розглянемо кожен з видів газонокосарок окремо.

Електричні газонокосарки. Як вже говорилося вище, на вибір цього типу газонокосарки в першу чергу впливає площа оброблюваної ділянки. Немає сенсу купувати потужний, важкий і дорогий бензиновий апарат, якщо йому, в прямому сенсі, ніде навіть розвернутися на невеликій території. У цьому випадку оптимальним вибором стане купівля електричної газонокосарки, працює від мережі або на акумуляторі. Крім цього, доглянутий, вже обжитий, чітко зонований ділянку накладає певні обмеження на роботу газонокосарки.

Дерева, клумби, звивисті доріжки, декоративні посадки значно ускладнюють маневрування звичайної чотириколісної електричної газонокосарки на ділянці. Щоб обробити важкодоступні місця, користувачеві доводиться після проходу газонокосарки вручну косити неохоплені ділянки електричним тріммером.