Ні для кого не секрет, що з віком захворювання різної етіології посилюються і загрожують не лише здоров'ю, а й життю українців, які не вживають відповідних заходів щодо їх попередження. Хвороби серцево-судинної системи різноманітні, але в цій статті ми розповімо про одну з багатьох патологій. Відразу підкреслимо, що для будь-якого віку небезпечна кардіоміопатія. Саме тому для пенсіонерів особливо потрібна постійна профілактика та стаціонар — найкраще, щоб це був надійний медичний центр чи найкращий геріатричний пансіонат у регіоні Львівська область. Будинок літніх людей (Львів) надасть усе необхідне для запобігання такому загостренню, як інфаркт міокарда, і навіть більше — доступна реабілітація після інфаркту та спеціальні програми для запобігання рецидиву. Контакти закладу завжди у відкритому доступі, а консультація фахівця в телефонному режимі абсолютно безкоштовна. Низька ціна обслуговування та висока кваліфікація співробітників пансіонату гарантують ефективну терапію та гідний результат усіх оздоровчих заходів. Вартість курсу та розміщення доступна більшості співгромадян, тому звертаються багато хто.

Симптоми кардіоміопатії

Кардіолог перерахував ознаки, які найчастіше має кардіоміопатія — смертельно небезпечна хвороба, що здатна наздогнати людину будь-якої вікової категорії.

  • Як ми вже зазначили, це серцева недуга, яка вражає громадян середнього віку, літніх українців та навіть молодь. Порушення ритмічних скорочень серцевого апарату викликає миготливу аритмію. Часто передчасна смерть настає в сумному результаті тривалого перебігу ХСН (хронічна серцева недостатність).

  • Часто у молодих пацієнтів захворювання протікає у більш інтенсивній формі, хоча на початковій стадії виражені симптоми можуть не проявлятися. Проте поступово дають себе знати певні ознаки недуги. Один із основних факторів, які свідчать про хворобливий стан організму — це задишка. Тим більше, якщо раніше такий симптом ніколи не давав себе знати.

  • Фізичні зусилля даються насилу та віддаються болем у грудній клітці. Екстремальніші ознаки — запаморочення, збій роботи серця, навіть нетривалі непритомності.

Що робити, коли раптово виявилася кардіоміопатія?

І невролог, і кардіолог попереджають, що необхідно одразу дзвонити медикам та викликати швидку допомогу. Це безпосередньо стосується ситуацій, коли раптово з'являється задишка, яка свідчить про серцевий напад. У такому положенні часто наростає больовий синдром у грудній клітці та падає артеріальний тиск. Також викликають тривогу тремтіння в грудях, виникнення холодного поту, блідість обличчя, тремтіння верхніх і нижніх кінцівок. У такому разі необхідно негайно звернутися за допомогою професійних медичних працівників.