Для того, щоб зайняти в такому навчальному закладі бюджетне місце, іноземний студент повинен бути на голову вище всіх вступників.

Крім традиційних вступних іспитів, іноземці можуть брати участь у конкурсах і отримувати стипендії на освіту в Польщі від різних фондів.

Приватні університети дозволяють вступати на навчання в Польщі для українців без вступних іспитів, без надання зданих випускних іспитів у середній школі, без знання польської мови.

Платна форма навчання для багатьох студентів стає виходом з положення, особливо враховуючи той факт, що вартість польської вищої освіти цілком порівнянна з вітчизняним.

Кращі університети Польщі зацікавлені в залученні великої кількості іноземних студентів, які не тільки дозволяють вузу зміцнити фінансове становище, але і стимулюють розвиток різних напрямів і наукових проектів.

Кажучи про отримання освіти в польському університеті, перше, про що варто задуматися, це вартість навчання і проживання.

Але не варто відразу відмовлятися від ідеї отримання повноцінного європейського освіти, адже навчання в Польщі не таке дороге, як може здатися.

Середній показник вартості року навчання у вищому навчальному закладі становить близько 2000 євро: для самих непрестижних спеціальностей ця сума може бути і 900 євро, а столичний університет може коштувати і більше 4000.

Але ці суми не видаються такими вже фантастичними, особливо якщо порівняти їх з вартістю навчання в якому-небудь з вітчизняних вузів.

Вартість проживання також може відрізнятися і залежати від декількох факторів:

місце навчання – проживання в столиці буде однозначно дорожче провінції;

умови проживання – кімната в комфортабельному гуртожитку обійдеться в 150 євро в місяць, а окрема квартира – не менше 400 євро;

режим харчування – можна готувати самостійно за 100 євро в місяць або відвідувати кафе за 200 євро;

витрати на проїзд – місячний проїздний обійдеться близько 8 євро на місяць (варто зазначити, що у Варшаві і Кракові цей показник може бути вище).

Повний рейтинг університетів Польщі, який включає в себе і розділ зацікавленості роботодавців у випускниках конкретного навчального закладу, дозволяє вибрати саме той навчальний заклад, чий диплом зможе стати путівкою у доросле життя.