Копірайтерка агенції Sasquatch Digital Agency Владислава Андріянова проаналізувала попередні прогнози, аби продемонструвати, які тренди виявилися довготривалими, а які так і не виправдали очікувань. А заразом і сформувала певне розуміння, передбачення яких джерел варто взяти до уваги, якщо працюєш із контентом для бренду в Україні.

Тренд на ШІ

Справді, сфера синтетичного контенту вибухнула. Однак далі генерації зображень для соцмереж українських брендів ШІ не зайшов. Чому? Схоже, що спільнота слабко повірила в інструмент та не оцінила його масштаби. Здебільшого прогнози були доволі поверхневими, не вистачило міцного трендвотчингу. Ніхто не передбачав появу агенцій, що спеціалізуються лише на роботі зі штучним інтелектом, зміну векторів та розширення функціоналу вже звичних інструментів, створення нових сервісів.

Тренд на короткі відео

Другий за популярністю тренд у всіх прогнозах на 2023-й — зменшення тривалості відеоконтенту. Але ж він настільки стійкий, що вже перемежовується з очевидністю. Слід додати, що у тренду є і зворотний бік. Він суттєво впливає на статистику YouTube, адже TikTok нині має вищий від цієї платформи показник переглядів, якщо йдеться про години на місяць.

Тренд на VR / AR у соцмережах

Так, у прогнозах із 2021-го до 2023-го частенько озвучували розвиток тенденцій VR / AR у соцмережах. Проте жоден із двох інструментів не став загальноактуальним для диджитал агенств Києва. Напевно, через дороговартісність розроблення і низьку розповсюдженість додаткового VR-обладнання. Та при цьому виокремилися б’юті- й фешн-сегменти, для яких оновлення AR-фільтрів — майже обов'язковий інструмент взаємодії з аудиторією.

Тренд на омніканальність

Якщо цього року прочитаєте передбачення щодо омніканальності, варто засумніватися в терміні придатності тексту. Про підвищення уваги до такого інструмента доречно було говорити наприкінці 2018-го. Аудиторія давно має декілька точок контакту з брендом. Тож нині побудова омніканальної комунікації стала 100%-вою буденністю, а не прогнозованим трендом.

Тренд на подкасти

Такий формат контенту, як-от подкасти, отримав розповсюдження в українському диджиталі задовго до 2023-го. Однак деякі джерела прогнозували йому зростання й цьогоріч. Ба більше, за даними сервісу Megogo за 2023 рік, дива не сталося. І хоча подкасти можуть бути точкою довготривалого контакту з аудиторією та інструментом побудови нішевої експертизи, вважати їх гарячим трендом не варто.

Тренд на інфлуенс-маркетинг

Ще один тренд на кшталт «Дякую, кеп». Слід довіряти прогнозам тих джерел, які розглядають інфлуенс-маркетинг як окрему течію з декількома власними напрямами, а не просто констатують, що залучати блогерів буде актуально для SMM просування. Тут, безперечно, радимо дочекатися Trendbook 2024 від IAB (вартий уваги і минулорічний, якщо ще не бачили).

Тренд на чат-боти

Тренд на взаємодію з користувачем через чат-боти не виправдовує прогнозів та очікувань, які покладає на нього бізнес. Навіть великі компанії, як-от «Нова пошта», Monobank чи Rozetka, не закривають потреби розмовного маркетингу за допомогою цієї технології. Хоча у багатьох вона реалізована на доступних платформах і працює доволі стабільно, відмовлятися від звичайних живих операторів чи модераторів ніхто не поспішає.

Тренди дизайну

Цікаво, що з року в рік прогнози трендів дизайну майже в 100% потрапляють у яблучко! Варто було надихатися у 2023-му дослідженням креативних тенденцій від Depositphotos, Creative Boom, Adobe. Вже є прогноз ключових трендів у візуальних комунікаціях на 2024 рік: Envato, Shutterstock, Vista.

Відслідковувати тенденції обов'язково навіть брендам із найжорсткішим брендбуком. Візуальний контент давно поклав на лопатки текстовий, тому слід триматися у тренді, щоб залишатися помітними. Відповідність зображень актуальному контекстові впливає й на взаємодію з аудиторією. При цьому SMM агенствам послуг важливо підтримувати консистентність бренду, щоб не розгубити айдентику, вводячи ультратрендові елементи.