Супутникова система моніторингу транспортних засобів в Україні виникла відносно давно. Одні успішно нею користуються, отримуючи максимум вигоди, інші тільки про неї чули. Звичайно, навколо неї ходить безліч чуток і міфів, які ми спробуємо в цьому огляді розвінчати.

Міф №1 Треті особи стежитимуть за транспортом та мною

Компанії, що надають телематичні послуги, надійно захищають обладнання та програмне забезпечення від злому. Всі дані надійно захищені SSL-протоколом шифрування. А також кожен користувач має персональний логін та пароль.

Міф №2 Система надаватиме дані з похибкою

У середньому похибка визначення координат рухомого об'єкта становить трохи більше 3 метрів. Звичайно, цей показник впливає від якості GPS обладнання та сигналу.

Наприклад, похибка штатного датчика палива може становити до 30%, в той час як відхилення даних ДРП, що входить в GPS моніторинг, не більше 3%.

Міф №3 Обладнання швидко виходить з ладу, оскільки більшість їх виробляється у Китаї

Дійсно, багато телематичного обладнання в Україні має китайське виробництво. Однак це не означає, що сучасний користувач не має можливості вибрати пристрої українського або європейського виробництва.

У продажу можна зустріти китайське обладнання високої якості та європейські пристрої за доступною ціною.

Міф №4 GPS моніторинг - це дороге задоволення і його можуть собі дозволити лише великі компанії

До категорії «Дорого» можна віднести лише ті товари, які ніколи не окупаються. Моніторингове обладнання для автомобілів окупається протягом 1-3 місяців за рахунок економії на паливі та ТО.

Експерти помітили, що після встановлення GPS-обладнання стиль водіння кожного шофера стає спокійним, завдяки чому скорочується знос усіх транспортних вузлів, а також витрата палива. Крім цього, недобросовісні співробітники більше не зможуть використати транспорт у особистих цілях чи злити пальне.

Моніторинг вантажівок та інших видів транспортних засобів – це ефективний метод контролю за автопарком.