Контрафактна продукція – серйозна проблема сучасного ринку. Вона завдає шкоди офіційним виробникам та самим споживачам. Підробки часом вкрай небезпечні для здоров'я, а ще вони порушують права інтелектуальної власності, сприяючи активному розвитку тіньової економії.
Саме тому разом із вами вирішили поговорити про моніторинг контрафактних товарів та відповідно про припинення незаконного використання шляхом здійснення такого процесу як перевірка справжності товарів, захист інтелектуальної власності та ін.
Методи виявлення нелегального товару
Боротьба з підробками у будь-якому разі передбачає ретельний аналіз присутніх на сучасному ринку товарів. Детальніше розглядаючи основні методи та технології перевірки товарів на легальність, окремо слід відзначити наступні:
- Пам'ятайте про те, що офіційними виробниками сьогодні використовуються голограми з штрих-кодами чи QR-кодами, що допомагають ідентифікувати товар. Це хороший захист бренду на маркетплейсах і не тільки тут.
- Перевірка справжності товарів в обов'язковому випадку передбачає цей процес, адже часто підробки відрізняються низькою якістю матеріалів, відмінністю у логотипах та невідповідною упаковкою.
- Не слід забувати й про те, що контроль ринку та захист торгових марок також передбачає моніторинг цін. Якщо вартість на ту чи іншу продукцію набагато нижча за ринкову, скоріше за все це контрафакт.
- Якщо той чи інший реалізатор закупляє продукцію у неперевіреного постачальника чи навіть не може надати відповідних супровідних документів, це також є свідченням нелегального походження продукції.
Як працює моніторинг підробок?
Моніторинг порушень сьогодні активно здійснюється завдяки різноманітним автоматизованим системам аналізу (спеціальні програми з пошуку контрафакту і т.д.). Плюс до всього іншого – це співпраця з покупцями, як можуть повідомляти про підозрілі товари.
Не слід виключати з моніторингу підробок роботу правоохоронних органів. Митні служби з поліцією також контролюють імпорт і реалізацію товарів. Ну і звісно також варто згадати про залучення офіційних виробників. Іноді компанії самостійно ведуть відстеження ринку та ініціюють розслідування можливих випадків контрафакту.
Ефективні способи припинення незаконного продажу
Багато кого сьогодні цікавить відповідь на питання: "Як зупинити підробки в онлайн магазинах та ін.?". Насправді слід обов'язково пам'ятати про можливість подавати скарги у відповідні органи контролю, звертатися в суд, блокувати нелегальні сайти, де продають нелегальні товари. Крім того, можливо ініціювати проведення перевірок та рейдів, запроваджувати програми ідентифікації, і звісно підвищувати обізнаність покупців шляхом проведення інформаційних компаній.
Клієнти мають знати про можливі ризики купівлі контрафактної продукції. Тому в цьому випадку потрібно не лише розраховувати на технології перевірки товарів, що присутні сьогодні у суспільстві, а і також проводити активну інформаційну роботу.
Що робити підприємцям?
Якщо ви хочете аби вашу торгову марку не використовували без дозволу і вам не потрібно було звертатися в кіберполіцію, ви завжди можете самостійно перевіряти постачальників, використовувати спеціальні захисні технології з метою контролю власної продукції, вчасно реагувати на порушення та залучати юристів. Додатково ви також можете звернутися в компанію PixBro.digital. Тут працюють справжні професіонали своєї справи, які у будь-який час готові провести ґрунтовну роботу та заблокувати порушників, які торгують підробками з контрафактом чи нелегально ввезеними товарами.
У цій компанії надають клієнтам послуги захисту торгових марок, а також захисту цифрових товарів та захисту репутації бізнесу. Зверніться до представника PixBro.digital за більш детальною консультацією. Фахівець відповість на ваші питання та зробить все від себе залежне для того аби допомогти. Не дозволяйте підробкам руйнувати ваш бізнес! Замовте в PixBro.digital моніторинг ринку та отримайте захист бренду вже зараз.