Вода в кавомашині

Процес приготування еспрессо, латте, американо, капучино, ристретто та інших кавових напоїв має масу тонкощів та нюансів. Треба використовувати не тільки якісні зерна та купажі, професійне обладнання та спеціальні пристрої. На смакові властивості готового напою багато в чому впливає те, якою водою заварювати каву. Не менше значення характеристики рідини мають і з точки зору довговічності кавомашини. Якщо на внутрішніх стінках почне утворюватися накип, то прослужить воно недовго, а ремонт, особливо якщо у вас апарат преміум класу, обійдеться недешево.

Також треба пам’ятати, що погана вода чинить негативний вплив на смак кави – не дає в повну міру розкриватися смаку та аромату, нівелює вишукані особистості букету та купажу. Тому для приготування «правильної» кави з яскравим смаком і ароматом необхідна чиста фільтрована вода.

Характеристики «правильної» води для кавоварок

Нижче зазначені характеристики води, рекомендовані провідними бариста для приготування кави:

  • Абсолютна відсутність запаху;
  • Прозорість;
  • Низький рівень мінералізації – від 75 до 250 мг на літр, однак оптимальною величиною вважається 150 мг/л;
  • Відсутність хлору. Саме його комунальні організації додають в воду для того, щоб очистити її від біологічних забруднень;
  • Невисокий вміст кальцію – від 1 до 5 зерен на галон або від 17 до 85 мг на літр;
  • Зміст лугу на рівні 40 мг на літр. Більш високі показники можуть вплинути на екстракцію та смак напою;
  • Невеликий вміст натрію – не більше 30 мг на літр.

    Перераховані вимоги встановлені міжнародною асоціацією SCAA, саме ними керуються провідні бариста світу при покупці води для приготування кави.

    Як якість води впливає на обладнання

    Вплив води на кавомашину

    Неякісна або «неправильна» вода впливає не тільки на смак готового напою, але і на кавомашину. Жорстка вода при кип'ятінні викликає утворення накипу в бойлерах, вхідних та вихідних отворах, інших деталях.

    Накип накопичується також і на стінках. Через це збільшується рівень води в бойлері, утруднюється теплопередача між різними елементами кавомашини, зменшуються або перекриваються вхідні та вихідні отвори бойлера, жиклерів, форсунок та інших частин кавомашини. Щоб знизити рівень жорсткості води, необхідно її пом'якшити - видалити солі жорсткості. Тож постійне використовування жорсткої води неодмінно приводить до поломки обладнання та необхідності у дорогому та складному ремонті.

    Де краще брати воду для кавоварок

    Щоб забезпечити себе якісною та смачною кавою, подовжити термін роботи кавоварки, є два найбільш ефективних рішення:

    • Купувати бутильовану воду. У цьому випадку треба уточнювати загальну мінералізацію та жорсткість та пам’ятати, що у різних регіонах бутильована вода своя, особлива. Тому краще вибирати відомі марки;
    • Встановлювати систему водопідготовки. Мова йде про професійні фільтрувальні системи з багаторівневим захистом. Наприклад, система зворотного осмосу з мінералізатором стане найкращою інвестицією для тих, хто хоче постійно пити лише смачну та якісну каву.

    Своєчасно доглядайте за кавомашиною, використовуйте чисту воду і насолоджуйтеся улюбленим напоєм.