Багато років, правила отримання водійських посвідчень в державі залишалися незмінними.
Проте у 2023 р. Кабінет Міністрів прийняв важливі рішення, що радикально змінили процедуру отримання прав.
Тепер охчі отримати права будуть пройти кілька етапів навчання.
- Теоретичний курс і скласти іспит, для засвідчення знання правил дорожнього руху.
- Практична підготовка.
З 01.08 2023 практичний іспит можна намагатися здавати необмежену кількість разів впродовж 2 років.
Теоретична підготовка
Отримати теоретичні знання правил водіння тепер можна самостійно. Для майбутнього водія вже не обов'язково мати документи, що підтверджують закінчення автошколи, щоб отримати дозвіл для здачі теоретичного іспиту. Майбутній керманич може вчитися вдома на зручному дивані і робити перерви собі будь-коли, щоб зробити собі бутерброд чи здійснити в VIP Casino вхід.
Опанувати матеріал та скласти теоретичний іспит можна самостійно. Однак, водіям потрібно буде і підготуватися до самостійних виїздів на дорогу. Вони повинні будуть швидко орієнтуватися в різних ситуаціях. А для цього необхідно чітко розуміти правила дорожнього руху не лише у формальному, а й у практичному розумінні.
Теоретична частина переважно не вчить учня справлятися з ситуаціями в реальному житті. Їх мета — дати людині юридичні основи. Тестові запитання про безпеку руху, поведінку на дорозі та інші реальні ситуації зустрічаються нечасто. Людина повинна розуміти, що готується не тільки до складання екзамену, але й до відповідального кермування. Для цього, окрім знання правил ДР, важливо вміти надавати першу допомогу та розуміти юридичні аспекти проблем, що виникають на дорозі.
Підготуватися без інструктора чи автошколи цілком можливо. Проте у такому випадку варто обов’язково звертатися до людей, які мають практичний досвід і здатні наочно пояснити велику кількість важливих аспектів. Автошкола може забезпечити учня додатковими лекціями, щоб кожен водій отримав достатні знання для безпечного пересування.
Практична підготовка
Тільки після успішної здачі теоретичного екзамену учню дозволяють:
- Здійснювати практичну підготовку (бажано, щоб вона проходила в автошколі);
- подолати внутрішній екзамен;
- отримати відповідний документ, що засвідчує закінчення навчання.
У звичайній програмі для навчання передбачено 40 год занять. До вибору інструктора необхідно підходити ретельно. Він повинен мати відповідний сертифікат від МВС. Більшість таких фахівців працюють у автошколах, проте можуть надавати приватні уроки на машинах, обладнаних для навчання.
Проходити підготовку до практичного екзамену рекомендується разом з професійним інструктором в акредитованій автошколі, де формується коректна програма підготовки. Кожен сервісний центр має визначені маршрути для практичного іспиту. Їх варто вивчати, щоб знати, чого очікувати.
Після завершення практики учню необхідно записатися на проходження екзамену. Це можна зробити у сервіс-центрі МВС за допомогою терміналу самообслуговування, встановленого біля входу. Також можна звернутися до адміністратора. Іспит дозволяється складати безліч раз впродовж 2 років (інтервал 10 днів).
З впровадженням нових правил складання іспитів було також створено екзаменаційні листи. У них чітко визначені типові помилки та критерії оцінки кандидатів на отримання водійського посвідчення.