Варильні поверхні на газу мають великий попит серед мешканців газифікованих будинків і квартир. Вони мають низку переваг перед електричними моделями:

  1. коштують менше мінімум на 20–30%;
  2. дешевші в обслуговуванні (газ коштує менше за електрику);
  3. дають змогу наочно регулювати рівень полум'я та контролювати процес готування;
  4. вогонь можна робити тихішим або сильнішим моментально (не чекати, поки конфорка нагріється);
  5. можна ставити будь-який посуд без ризику його пошкоджень.

Варильна поверхня вбудовується в стільницю, займає мінімум місця і має стильний вигляд. Про те, на що звернути увагу під час вибору моделей на газу, поговоримо нижче.

Покриття

Поверхня може бути покрита такими матеріалами:

  1. Емаль. Недорога, є кольори на будь-який смак, представлена широким вибором, тому легко купити варильну поверхню під свій інтер'єр.
  2. Нержавіюча сталь. Легко миється, стійка до пошкоджень, але потребує ретельного прибирання (навіть дрібні краплі жиру впадають в око).
  3. Склокераміка. Зовні ефектна та стильна, має хорошу теплопровідність, але не любить різких ударів і перепадів температур.
  4. Загартоване скло. Гарний, невибагливий і зносостійкий матеріал з єдиним мінусом — високою вартістю.

Характеристики конфорок

Газова поверхня може мати як одну-дві (невеликі варіанти для маленьких кухонь), так і п'ять-шість (для кафе та ресторанів) робочих конфорок. Найчастіше їх чотири, різних розмірів. На маленькій зручно варити яйця або готувати каву, на великій — нагрівати об'ємні каструлі та сковорідки. Для захисту від протікання в поверхнях встановлюється «газ-контроль», який перекриває подачу пального, якщо полум'я гасне. Попитом користуються турбоконфорки з двома-трьома рядами полум'я: на них можна за лічені хвилини закип'ятити воду, посмажити яєчню або зварити м'ясо.

Габарити та зовнішній вигляд

Важливо заздалегідь визначитися, де буде встановлена поверхня, щоб виміряти вільну відстань і врахувати розмір техніки під час виготовлення кухні. Якщо у вас є готова стільниця, то шукайте варіант такого ж розміру, інакше експлуатація плити буде некомфортною. Важливий і зовнішній вигляд варильної поверхні: вона має бути виконана в одному стилі з іншими предметами на кухні й гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр. Різні моделі з ефектним дизайном представлені в каталозі Алло зі швидкою доставкою по Україні.

Інші особливості

Щоб посуд не стикався з вогнем безпосередньо, на газових поверхнях встановлюють решітки. Вони можуть бути виготовлені з чавуну або сталі. Чавунні решітки вирізняються довговічністю, стійкістю до перепадів температур, не прогорають і не деформуються роками. Сталеві решітки менш міцні, зате їх простіше відмивати від бруду, а вартість на 20–30% менша за чавун. Газові плити можуть відрізнятися за додатковими особливостями. Наприклад, євровилка в комплекті дає змогу використовувати поверхню в приміщеннях з різними типами розеток, а турборежим — прискорює приготування їжі в умовах поспіху.