Хліб - один з найпопулярніших продуктів харчування на нашій планеті. Не дивно, що більшість країн мають багато пов’язаних з ним цікавих традицій.

Єврейське новосілля

Солодкий та солоний, хліб відіграє важливу роль у багатьох аспектах єврейської культури. Він часто використовується для символізації різних емоцій та подається на всіх сімейних заходах або церемоніях.

За єврейською традицією, щоб побажати удачі та щастя новим господарям, на новосілля дарують хліб, сіль та цукор.

Слов’янське весілля

На теренах нашої та сусідніх країн, хліб відіграє головну роль у весільних традиціях. Традиційно, весільний коровай випікав хтось із родичів нареченого. Це обов’язково мала бути жінка, що щаслива у шлюбі та має здорових діточок. Зараз дотримання усіх правил не є таким суворим, а таку випічку часто виготовляють на замовлення. Наприклад, весільні короваї в Луцьку можна придбати у фірмових магазинах місцевого хлібозаводу.

Після церемонії хліб ділиться між усіма гостями, що символізує кульмінацію свята. У часи труднощів, благословення та спільного використання хліба часто було достатньо, щоб утворити шлюб між двома людьми в очах громади.

Хелловін

У західних країнах, що відзначають це свято, запечений під час Хелловіна солодкий хліб, окрім традиційного використання, виступає в ролі засобу для ворожіння. Традиційно він запікається з горошиною, паличкою, шматочком тканини, монетою та кільцем. Кожен предмет має власне значення.

Якщо вам випадав шматок з горохом, то ви не одружитеся протягом року, а палиця означала нещасний шлюб. Тканина символізувала невдачу, монета передбачала везіння, а кільце - одруження.

Пан де Муертос

У Мексиці кожного року 1-го та 2-го листопада випікають особливий хліб Пан де Муертос, назва якого перекладається як «хліб мертвих». Випічку ароматизують водою анісу або помаранчевої квітки, готовий хліб має солодкий аромат і смак. Його основне призначення – вшанування пам’яті померлих.

Присипаний цукром та прикрашений зробленими із тіста черепом та кістками, хліб залишають на могилах близьких, або розділяють серед членів сім'ї, друзів чи колег.

Чеський різдвяний пиріг

Занурений у культуру та традиції процес випікання пирога має власний набір ритуалів, яких необхідно дотримуватися. По-перше, пекар не повинен розмовляти під час приготування тіста. По-друге, у цей час потрібно носити білий фартух і, нарешті, пекар повинен стрибати вгору-вниз, коли тісто підходить.

Як бачимо, не тільки наша країна має багатовікові традиції пов’язані із хлібобулочними виробами.

"Джерело: hlibinvest.com.ua"