Автомобілі з турбованими двигунами просуваються на світовому ринку, у той час, як доля авто з атмосферними моторами зменшується. Але прихильників у останніх залишається багато, і для цього є об’єктивні причини. Втім, багато автомобілістів не наважуються купувати авто з турбованим двигуном, з огляду на поширені уявлення, які ми хочемо розвінчати в межах нашого огляду. І допоможе нам в цьому ремонт турбін Луцьк, спеціалісти якого досконально володіють технологію відновлювального ремонту автомобільних турбокомпресорних приладів.

Міф 1. Турбодвигун – це атмосферний мотор з турбіною

Раніше це твердження було правдивим. Але зараз мотори, що використовують турбонаддув, обладнуються посиленими поршнями, шатунами, іноді іншим колінвалом. Інакше виглядає масляна система охолодження поршнів, блоки циліндрів, використовуються жаростійкі сплави клапанів тощо.

Міф 2. Турбіна завжди означає турбояму

Масовому переходу автовиробництва на турбовані двигуни дійсно довго заважала турбояма – недолік повітря для двигуна у той час, поки турбіна не розкрутилася через наявність інерції. Але на сучасних моторах, завдяки зменшенню діаметру ротору турбіни, вдалося знизити інерцію і прискорити розкрутку турбіни. До того ж управління турбіною зараз доручено електронному блоку, тож ніяка турбояма вже не загрожує двигуну.

Міф 3. Турбомотор споживає більше палива

Насправді під час їзди по місту в межах дозволеного швидкісного діапазону, турбований двигун у порівнянні з атмосферним споживає на 20 – 40% палива менше. Підвищенні витрати спостерігаються лише на обертах, коли водій намагається повністю реалізувати потужність двигуна на трасі, вдавлюючи педаль у підлогу до упору. До речі, у такому випадку скоро доведеться шукати ремонт турбін. Тому для тих, хто віддає перевагу спокійному і економічному пересуванню, турбомотор навпаки рекомендований.

Міф 4. У турбомоторів завжди більший обсяг і великі оберти

В Японії давно їздять автомобілі з обсягом турбодвигуна 0,66л. і потужністю 64 к.с. В Європейських країнах завдяки турбонаддуву від двигуна обсягом 1л. вдалося отримати 100 к.с. потужності, і ці вироби підуть в серію.

Щодо великих обертів, то вони не характерні для турбодвигунів: 4800 обертів на хвилину – максимальний показник для них.

Міф 5. Якщо турбіна зламалася, можна їздити без неї, поки не зберуться гроші на ремонт

Двигун з турбонаддувом це складна система з електронним регулюванням, тому вихід з ладу одного пристрою обов’язково призведе до запалення сигналу «Check engine», а робота двигуна на великих обертах стане неможливою.

Міф 6. Турбокомпресори не підлягають ремонту, їх можна лише замінити

Так стверджують автовиробники, що зацікавлені у збуті цілих агрегатів. Турбіни складаються з равлика турбіни, равлика компресора, картриджу, модулю регулювання тиску наддуву. У певних випадках їх можна відновити без заміни, чим займаються спеціалізовані автосервіси.

Міф 7. Турбомотор потребує високооктанового палива

У даному випадку немає жодної закономірності – є лише політика виробника. Преміум-авто дійсно, вимагає бензину не нижче 95-марки. А Geely Atlas працює на 92-му бензині.

Враховуючи викладене, доведеться шукати більш вагомі обґрунтування для того, щоб відмовитися від турбодвигуна на користь атмосферного мотора.